piątek, 6 września 2013

Termometr i weekend - czyli co jutro ciekawego w SGP?

*priv, bez żużla*
Hej hej!
Ten tydzień był bardzo słaby. Szkoła nie jest taka zła, ale się nie wysypiam i cierpię na ostre bóle głowy. Moja klasa okazała się nawet okej, ale czasami mam ochotę wstać i wyjść. Nauczyciele tylko silnie pokazują uczniom, jak bardzo ich los jest im obojętny. No cóż, brutalna rzeczywistość wita! 
Właśnie siedzę z termometrem pod pachą, bo moje samopoczucie pozostawia wiele do życzenia. Lublin -78383783*C pozdrawia! Ok, to tyle z życia Gębsona. 

*żużlowo*

 Już jutro czeka nas dziesiąta runda zmagań o "Mistrza", czyli GP Słowenii w Krško. Ostatnie zawody odbyły się tam w 2009 roku, więc wracamy po czteroletniej przerwie.
Podium GP Słowenii z 2009 roku (ostatnie zawody)

Jako ciekawostkę mogę dodać, że na stadionie im. Matije Gubca w 2006 nad trybyną główną dobudowano blaszany dach. Głos z głośników nie uchodzi na zewnątrz stadionu lecz odbija się od dachu i wraca na trybuny. Jest to uciążliwe dla słuchających relacji, ponieważ słyszą oni pogłos. 
Rekordzistą toru jest Matej Zagar, który 10.06.2006 uzyskał czas 64,75 s. 


Lista startowa:
1. Matej Zagar (Słowenia)
2. Jarosław Hampel (Polska)
3. Greg Hancock (USA)
4. Leon Madsen (Dania)
5. Tomasz Gollob (Polska)
6. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
7. Andreas Jonsson (Szwecja)
8. Fredrik Lindgren (Szwecja)
9. Nicki Pedersen (Dania)
10. Aleksander Conda (Słowenia)
11. Darcy Ward (Australia)
12. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
13. Krzysztof Kasprzak (Polska)
14. Martin Vaculik (Słowacja)
15. Niels Kristian Iversen (Dania)
16. Ales Dryml (Czechy)
Rezerwowi:
17. Matic Voldrih (Słowenia)
18. Denis Stojs (Słowenia)

Jakie są przewidywania na tę rundę SGP? 
Jak wiadomo - nie zobaczymy jutro Emila Sajfutdinowa. Mimo, iż próbował i starał się przygotować na sobotę oraz półfinał w niedzielę to niestety, rehabilitacja potrwa dłużej. Myślę, że tym sposobem Tajski wysunie się na znaczące prowadzenie, choć nie można tego zapewnić, bo jak wiemy - żużel mocno zaskakuje w tym roku.
Sam Woffinden mówi:
Teraz jest czas, aby pracować naprawdę ciężko, aby być pewnym, że zakończę ten sezon silny i w wielkim stylu. Postaram się, aby omijały mnie kontuzje i zobaczymy, co wydarzy się w Toruniu. Wątpię, że do ostatniej rundy ktoś zbuduje taką przewagę, aby przed turniejem w Polsce być pewny mistrzostwa. Wiele osób mówi mi, że teraz jest mój czas, teraz ja zdobędę mistrzostwo. Są w błędzie - mogą mnie jeszcze dogonić Hampel, Pedersen czy Iversen.

 No właśnie - Hampel. Jeżeli Jarek przyłoży się do jutrzejszych zawodów oraz wszystko pójdzie po naszej myśli, to Mały ma szansę na powalczenie o miejsce na finałowym "pudle". Zagrozić mu może Nicki, który lubi tor w Krsko (dwa razy 1 miejsce, trzy razy 2 miejsce).
Również PUK ma ochotę na pozowanie do zdjęć z szampanem:
Wszystko jeszcze się może wydarzyć. Ja jednak nie mam nic do stracenia. Muszę walczyć o każde miejsce w finale i zdobywać znaczne ilości punktów w ostatnich turniejach. To główny cel - zdobywać najwięcej oczek jak się tylko da. Wszystko na razie wygląda w porządku. Tracę tylko sześć punktów do podium, a teraz będę jeździł bez presji.
Ale co pokaże Nam Tomasz Gollob? Ostatnimi czasy nie szło mu za dobrze w cyklu GP, jednak ostatnio przywiózł dla Aniołów 15 punktów i widać, że jest mocny. Mam nadzieję, że Nas nie zawiedzie. 
Krzysztof Kasprzak jest spokojny o swoje miejsce w SGP - nawet jeśli coś pójdzie nie tak, wywalczył on miejsce w przyszłym sezonie w GP Challenge. 
Zagrożeniem dla Polaków mogą być jeszcze Darky oraz Hancock. Ward jest w bardzo dobrej formie oraz lubi zaskakiwać kibiców. Jeśli ponownie będzie tak dobry na dystansie jak w zeszłą sobotę - zawodnicy mogą mieć z nim problemy. Greg natomiast goni Iversena w tabeli i pokazał swoje dobre predyspozycje wygrywając zawody w Daugavpils. 


W tym roku szansę na "pokazanie się" dostają coraz to nowi zawodnicy. Niestety dzieje się tak z powodu ciągłych kontuzji czołowych jeźdźców.  Jutro swoją okazję będzie mógł wykorzystać Aleksander Conda ze Słowenii. Czy zaprezentuje Nam świetną jazdę na własnym torze? Bardzo możliwe. Ostatnio zaskoczył nas tak Andrzej Lebiediew, dochodząc do półfinału w Daugavpils. 
Przed swoją publicznością będzie również chciał pokazać się Matej Zagar. 

Zapowiadają się bardzo ciekawe zawody, ponieważ, nauczeni doświadczeniem dobrze wiecie, że GP bardzo mocno potrafi zaskakiwać.  Na pewno będę oglądać i jeśli nie jutro, to w niedzielę ładnie zrelacjonuję ;).

Proszę Was o typowianie wyników w komentarzach :) 
Jeśli ktoś z Was odgadnie podium - czeka Go bardzo fajna nagroda! 
Przypominam również o konkursie trwającym na stronie Żużel oczami młodych
Do zgarnięcia nasze vlepy, a wystarczy tylko napisać relację z jednego z niedzielnych półfinałów! 
W razie pytań/problemów --> KONTAKT Z GĘBĄ
3 komentarze:

  1. Ja liczę na takie podium 1. Iversen 2. Hampel 3.Darcy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To muszę napisać do tego :) ze nazywam się wiktoria i mój mail to wiki971@wp.pl :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Tai Ward Hampel (i tak nie zgadnę ) xmax002@onet.pl

    OdpowiedzUsuń