poniedziałek, 9 września 2013

Bałkańskie rytmy, Polska moc! Znów przetańczymy całą noc.

Jezu, właśnie oglądam ostatni bieg meczu Włókniarz - Apator i się popłakałam. Nie będę pisać relacji z wczorajszych półfinałów, ponieważ trwa konkurs i wygrana relacja znajdzie się na blogu :)


HA HA HA HAAAAMPEL!
Podium SGP w Krsko 2013
Kiedy oglądałam wczoraj powtórkę SGP w Krsko - słysząc Mazurka Dąbrowskiego miałam łzy w oczach. W końcu Nam się udało - biało-czerwona noc.


Jak wiemy - tor w Słowenii bardzo lubi Tomasz Gollob, bo zdarzyło mu się już stawać tam na podium. Nie spodziewaliśmy się jednak, że aż dwóch Polaków zachwyci Nas swoją jazdą. 
Już od pierwszych biegów mogliśmy być dumni z Polaków. Najpierw Jarek Hampel, a następnie Tomek Gollob przywieźli za sobą rywali. Krzysztof Kasprzak w 4 biegu był drugi. Potem było trochę gorzej. W 5 gonitwie Nicki Pedersen wyprzedził naszych reprezentantów, Kasper dojechał za dwa punkty, a Pan G za jeden. Podobnie było bieg później, kiedy po raz pierwszy i ostatni Martin Vaculik przywiózł trzy oczka, Antonio Lidbeack przyjechał drugi, Jarek był trzeci.

Dalej Naszym rodakom szło już dobrze, szkoda tylko, że Krzysiu nie dostał się do półfinałów.

Przypomniał mi się Antonio. Co się stało z tym chłopakiem?! Przecież w GP w ogóle nie jechał! Był wręcz... beznadziejny. Natomiast w sobotę zdobył aż 8 punktów. Jak na jego ostatnie zdobycze - to bardzo dobrze. Niesamowicie szokował mnie, kiedy wjeżdżał pod swoich kolegów i przyjeżdżał na drugich miejscach. W końcu udało mu się znaleźć odpowiednie ustawienia maszyn? Oby :)

Matej Zagar miał pokazać się przed własną publicznością z jak najlepszej strony. No troszkę mu nie wyszło na początku. Pierwsze trzy biegi były bardzo przeciętne, a następnie Matej zaprezentował dwa zwycięstwa! Poradził sobie z Tajskim i PUKiem. Wywalczył miejsce w półfinale, ale niestety nie zakwalifikował się do finału.

Niels Kristian Iversen pokazał się z bardzo dobrej strony. W "szybkich notatkach" zapisałam sobie, że był wręcz genialny ;) Dostał się do półfinałów, ale w finale przyjechał na ostatnim miejscu. Nie jedzie ostatnio Martin Vaculik. Jedyne jego punkty to dwa razy trzecie miejsce i jedno zwycięstwo. Czyżby jakieś problemy z motocyklami? Możliwe.
Ponownie bardzo szybki na dystansie Darcy Ward. Ten chłopak może nie ma najlepszych startów, jednak potrafi tak mocno rozpędzić maszynę, że na prostych spokojnie wyprzedza rywali. 

No i oczywiście Gollob w swoim stylu w biegu 15 wyprzedza na prostej.
Tak przedstawia się tabela po 10 rundzie SGP:
Czy Nicki dogoni Jarka? A może Jarek przegoni Emila? Zobaczymy.
Kolejna runda w Skandynawii w Sztokholmie. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz